Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

πολιτισμενα πραγματα

Διεκόπη λόγω ξύλου Χατζή-Βλαχόπουλο, ένταση στη Μικρομάνη. Αποτελέσματα σε Α΄, Β΄, Γ΄Μεσσηνίας .
Η φιλόδοξη Ομόνοια Καλαμάτας, επικράτησε σήμερα 26/1 το απόγευμα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Μεσσηνίας με σκορ 3-0 επί του Α.Ο. Διαβολιτσίου, ενώ την ίδια ώρα ο δεύτερος του βαθμολογικού πίνακα Α.Ο. Κυπαρισσίας, “σκόνταψε” στο Δώριο αφού έμεινε στο 1-1 με το ισχυρό συγκρότημα του Αντώνη Μαυρέα. Επίσης, η αναμέτρηση Αίαντα-Πεταλιδίου διεξάγεται βράδυ.
ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ ΚΟΡΔΙΑ…
Στη Β΄ Μεσσηνίας, σημειώθηκαν θλιβερά επεισόδια στο Κορδία και οπως περιγραφει το sportstonoto έπεσε ξύλο στις κερκίδες, μεταξύ ένθερμων οπαδών των δυο ομάδων στην αναμέτρηση του Α.Ο. Χατζή με το Βλαχόπουλο, που ανάγκασαν τον διαιτητή του αγώνα Δημήτρη Γιαννόπουλο να διακόψει το ματς στο 45ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου, παρότι οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με 0-5.
Επίσης, σημαντικές νίκες πέτυχαν η Πύλος, η Νίκη Φιλιατρών, ο Ατρόμητος Πλατύ, ο Ακρίτας Κορώνη, και ο Ηρακλής Καλαμάτας, ενώ στην αναμέτρηση του Αστέρα Μικρομάνης με τον Αστέρα Βαλύρας 2-2, είχαμε μια μικρή ένταση στο τέλος του αγώνα, αλλά με την επέμβαση του αρχηγού των γηπεδούχων Μιχάλη Σκαρπαλέζου και του προέδρου των φιλοξενούμενων Κώστα Γεωργακόπουλου, έρέμησαν τα πνεύματα, έδωσαν τα χέρια και αποχώρησαν ήρεμα οι παίκτες των δυο ομάδων.
Παράλληλα αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου 26/1 στις τρεις τοπικές κατηγορίες της ΕΠΣΜεσσηνίας έχουν ως εξής:
Ακρίτας Κορώνης-Χανδριναϊκός Π.Σ. 4-2
Α.Ο. Χατζή-Βλαχόπουλο διακόπηκε στο 45ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου λόγω θλιβερών επεισοδίων